O české firmě heli

Kdo jsme?

Český výrobce textilních ručně šitých hraček a dekorací.

 

       Výrobky české firmy HELI® – hračky, polštářky, hry, panenky, herní prvky, dekorace a doplňky můžete ve svém okolí potkávat již více jak 20 let. Firma byla založena Helenou Foltánovou, která je stále hlavním tvůrcem všech našich výrobků, návrhů a nápadů a není jediný z nich, který by neprošel jejíma rukama. Výrobní postupy jsme za ta dvě desetiletí v podstatě nezměnili. Už tenkrát jsme se vyhýbali jakékoliv strojové produkci a od té doby nás snaha neustále zlepšovat postupy ruční výroby u našich produktů neopustila. Dokážeme tím zaručit originalitu a prvotřídní kvalitu z České republiky každého našeho výrobku – vtisknout mu duši HELI®.

 

HELI_hracky_www_heli-hracky_cz HELI_deka_www_heli-hracky_cz


 

Co děláme?

Textilní zvířátka, postavičky, polštářky, hry, doplňky, textilní výrobky dle předlohy, firemní předměty.

 

     Otevírají se tím nám, ale samozřejmě i Vám, nové možnosti variability našich výrobků. Chcete fialovou kozičku se žlutými oušky? Není problém, jedinou hranicí je Vaše vlastní fantazie. Pokud byste porovnávali dvě naše na první pohled stejné hračky, vždy mezi nimi najdete nespočet rozdílů, které jsou důsledkem ruční práce od prvního střihu po poslední steh. Cesta, kterou se firma heli vydala, není určitě snadná a oproti "pásově" vyráběným hračkám má značné nevýhody. Stěžujeme si? Vůbec ne - nás naše práce baví a každý úsměv, který dokážeme vykouzlit na tvářích dětí i dospělých je nám tou největší odměnou, která nás dokáže nabít energií a nutí nás jít stále kupředu, nepolevit v boji s "čínskými měkotami".

 

Jak to děláme?

Ručně! Jenom tak můžeme u našich textilních hraček zaručit nejlepší kvalitu.

 

     K výrobě používáme výhradně zdravotně nezávadné materiály, a pokud to jen trochu jde, tak pouze z české produkce. Rozhodně nepoužíváme žádné vdechnutelné nebo odnímatelné komponenty a části. Všechny materiály, které k výrobě používáme, projdou rukami expertů z Technického a zkušebního ústavu v Praze. Ti nám bez jakýchkoliv zádrhelů udělili certifikát nezávadnosti a povolili označení Bez omezení věku - Doporučený věk 0+. Nemusíte se tedy bát dát naší hračku i těm nejmenším dětem. Naše výrobky jsou pevně vycpané, nedochází tedy k deformaci a dokáží držet svůj tvar po dlouhou dobu. Heli ale nejsou pouze hračky pro děti, ale i doplňky a dekorace do interiéru. Například naše polštářky s aplikacemi nezůstanou nikdy bez pozitivní reakce Vašeho okolí a každý Vám bude závidět originální prvek, kterým prozáříte své oblíbené místo.

 

HELI® v bodech!

česká textilní hračka, ručně šitá, certifikovaná, doporučený věk 0+, kvalitní materiály, originální, zakázková výroba

vyrobeno srdcem ❤

main kruh

 

Napsali a řekli o nás:

  • Český rozhlas (10.10.2014) - Rozhovor s autorkou a majitelkou
  • Poradce ředitelky (březen 2015) - Rozhovor s autorkou a majitelkou PDF
  • Lidové noviny (19.3.2016) - Rozhovor s autorkou a majitelkou PDF
  • Právo (19.8.2017) - Rozhovor s autorkou a majitelkou PDF