O české firmě heli

 

 Kdo Jsme? český výrobce textilních ručně šitých hraček

 

       Česká firma heli se pohybuje se svými hračkami, polštářky, hrami, dekoracemi a doplňky na trhu již více jak 15 let. Byla založena Helenou Foltánovou, která je doposud hlavním tvůrcem všech našich výrobků a není jediný, který by neprošel jejíma rukama. Výrobní postupy se od této doby v podstatě nezměnily. Už tenkrát jsme odmítali jakékoliv strojové postupy při výrobě a v tomto pokračujeme i nyní. Dokážeme tím zaručit naprostou originalitu každého námi vyprodukovaného výrobku - vtisknout mu duši heli.

 

Co děláme? textilní zvířátka, postavičky, polštářky, hry, doplňky, textilní výrobky dle předlohy, firemní předměty

 

     Otevírají se tím nám, ale samozřejmě i Vám, nové možnosti variability našich výrobků. Chcete fialovou kozičku se žlutými oušky? Není problém, jedinou hranicí je Vaše vlastní fantazie. Pokud byste porovnávali dvě naše na první pohled stejné hračky, vždy mezi nimi najdete nespočet rozdílů, které jsou důsledkem ruční práce od prvního střihu po poslední steh. Cesta, kterou se firma heli vydala, není určitě snadná a oproti "pásově" vyráběným hračkám má značné nevýhody. Stěžujeme si? Vůbec ne - nás naše práce baví a každý úsměv, který dokážeme vykouzlit na tvářích dětí i dospělých je nám tou největší odměnou, která nás dokáže nabít energií a nutí nás jít stále kupředu, nepolevit v boji s "čínskými měkotami".

 

Jak to děláme? Ručně! Jenom tak můžeme u našich textilních hraček zaručit nejlepší kvalitu.

 

     K výrobě používáme zásadně zdravotně nezávadné materiály, a pokud to jen trochu jde, tak pouze z české produkce. Rozhodně nepoužíváme žádné vdechnutelné nebo odnímatelné komponenty a části. Všechny materiály, které k výrobě používáme, projdou rukami expertů z Technického a zkušebního ústavu v Praze. Ti nám bez jakýchkoliv zádrhelů udělili certifikát nezávadnosti a povolili označení Bez omezení věku - Doporučený věk 0+. Nemusíte se tedy bát dát naší hračku i těm nejmenším dětem. Naše výrobky jsou pevně vycpané, nedochází tedy k deformaci a dokáží držet svůj tvar po dlouhou dobu. Heli ale nejsou pouze hračky pro děti, ale i doplňky a dekorace do interiéru. Například naše polštářky s aplikacemi nezůstanou nikdy bez pozitivní reakce Vašeho okolí a každý Vám bude závidět originální prvek, kterým prozáříte své oblíbené místo.

 

HELI v bodech! česká textilní hračka, ručně šitá, certifikovaná, doporučený věk 0+, kvalitní materiály, originální, vyrobená srdcem ❤

 

Napsali o nás

  • Český rozhlas (10.10.2014) - Rozhovor s autorkou a majitelkou
  • Poradce ředitelky (březen 2015) - Rozhovor s autorkou a majitelkou PDF
  • Lidové noviny (19.3.2016) - Rozhovor s autorkou a majitelkou PDF
  • Právo (19.8.2017) - Rozhovor s autorkou a majitelkou PDF